Ahşap Parçalarından Oluşturulan Resim Sanatı: “Ahşapkari”

http://aytodeguadalupe.es/?feed=rss2 Bir festivalde rastlıyoruz Dünya’da bir ilk olan “ahşapkari” sanatına ve sanatçısına. Ahşap parçacıklarını ahenkli bir bütün haline getirerek onlardan büyüleyici tablolar oluşturan bu sanatın sahibi Mehmet Şakir Ünlü. Çocukluğundan itibaren ahşaba ilgisi olduğunu söyleyen Ünlü, 6 yıldır ahşabın doğal renklerini kullanarak yapıyor bu sanatı. Üstelik hem tekniği hem de ismi tamamen kendine özgü.

Order Valium Online Canada İnsanoğlunun binlerce yıl önce, taş ve cam parçalarından mozaik resimler yaptığını ve bunu ahşapla da yapmanın mümkün olduğunu gördüğü için, bu yanını geliştirdiğini ve temelinin mozaikten geldiğini vurguluyor. Bir yandan da oluşturduğu ahşap parçalarını fotoğraf piksellerine benzetiyor sanatın ustası. Buying Valium Online Legal “Ne kadar sık olursa, o kadar güzel bir görüntü ortaya çıkıyor” diyor. Resim işlenirken ağaç çeşitlerinin de iyi seçilmesini gerektiğini önemle belirtiyor. Türkiye’de yalnızca beyaz ve kahverengi tonlarda ağaçların bulunduğunu ve renkli ağaçlar için yurtdışından özellikle tropikal ağaçları siparişle getirttiğini http://elmoncasteller.cat/els-xiquets-de-tarragona-sestrenen-amb-el-2de7/36-4/ “Yurtdışında siyah abanoz, yeşil pelesenk gibi çeşitli ağaçlar var, mavi renkte bile ağaç bulabiliyorsunuz.” sözleriyle ifade ediyor.

Mesleği icra ettiren başka biri olmadığını söyleyen Mehmet Usta “Birkaç kez kurslar düzenledik ama sabreden olmadı, çünkü bir tablo ortalama bir buçuk ayda bitiyor.” sözleriyle sanatın büyük bir emek ve sabır gerektirdiğini vurguluyor. Ahşap sanatına ilgisi olanlar ve incelemek isteyenler için internet sitesi mevcut. Sergiler ve festivaller haricinde ise mesleğine evindeki atölyede devam ediyor.

http://styleuniform.com/?page_id=492 İnternet Sitesi: www.ahsapkari.com

Buy Diazepam Cod Serap SALAR

http://harmonymakadibay.com/?p=3895 serapsalar@hotmail.com

Bir cevap yazın

Buy Mano Diazepam E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

http://meatstock.com.au/wordpress/wp-content/uploads/2015/08/teams.jpg

Can I Buy Valium Over The Counter In India

http://diesuedostschweiz.ch/comments/feed/

Cheapest Valium Online Uk

http://africapolicy.org/action/women.htm

Online Valium Sale

http://galerie-furstenberg.fr/ngg_tag/les-trois-soeurs/