DORUK OKUYUCU: “Nefes Nefese” Bir Lansman Konseri | Hakan CAN

Memleketimizde flamenko gitarın güzide temsilcilerinden Doruk Okuyucu. Uzun yıllardır pek çok şarkıcıya yaptığı eşliklerle, solo performanslarıyla bu müziği icra ediyor. Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitmenlik yaptı, İspanya’ da düzenlenen bir yarışmada dereceye girdi ve çeşitli festivallerde solo ya da grup olarak performanslar sergiledi. 2015’te yayınlanan “Giz” adındaki albümü ile tanınan sanatçı, ikinci stüdyo albümü “Nefes Nefese” ile 19 Nisan’da dinleyicileriyle buluştu.

Toplamda 10 tane beste barındıran albümde bazı sözlü eşlikler de bulunuyor. Bunlardan “Yapma” ve “Dönüşüm”, güfteli parçalar ve dinleyene daha başka bir his yaşatıyor. “Karnaval” isimli harikulade enerjik ve “Kalp Ağrısı” isimli oldukça hüzünlü iki örnek de verebiliriz. Benim en sevdiğim parça ise hem hüznü hem de umudu yaşatan “Irmak Gibi” parçası oldu. Pek aşina olmayanlar için her parçanın bir flamenko müzik formatında olduğu bu albüm, eminim ki yeni dinleyicilerine ulaşacaktır.

Eskiye oranla dünya üzerinde daha büyük kitlelere ulaşan flamenko müzik ülkemizde de büyük emeklerle yaşatılıyor ve yaşanıyor. Enstrümantal müzik sevenlere, yeni tarzlar keşfetmek isteyenlere güzel bir alternatif sunuyor Doruk Okuyucu. 17 Mayıs akşamı saat 21.00’da Akasya Kültür Sanat’ta lansman konseri gerçekleşecek olan albümü ile kendisine başarılar diliyoruz.

BİLET ALMAK İÇİN:

http://www.biletix.com/etkinlik/YY452/ISTANBUL/tr

Hakan CAN

canmaj7@gmail.com

 

Hakan CAN

Hakan Can 1993 yılında Bartın’da dünyaya gelmiştir. Hayatını bir anlatım bozukluğu bazen de bir imla hatası olarak nitelendirmiş olsa da bol mübalağalı şiirler okumayı ve yazmayı sevmektedir. Müzikle de haddinden fazla ilgilenmiştir. İrili ufaklı bazı hayalleri olsa da en büyük isteği tekrar çocuk olmaktır.
Hakan CAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir