Anasayfa » ŞİİR » Zerremde Sensizlik | Helin YILDIZ

Zerremde Sensizlik | Helin YILDIZ

Rüyanın da rüyasının kabusluğundan soluk soluğa uyanıyorum.
Payidar kalan yanının acı dolu sevgisizligiyle…
Yine sükutun bir sabahından bir vaveyla kopartıyorum içimde.
Her yerde derin bir sensizlik,
bir türlü bitmez bu kepaze densizlik.
Bunlar beni çok ürkütüyor.

İşkilleniyorum aynada kendi gözlerime,
bu gülen suratı taşıyan moloz yığının altında ağlayan gözlere,
işkilleniyorum…
Ömrümden ömür gidiyor.
Berhava hepsi senin için…
Şimdi kimin hikayesinde yer edindin?
Ey benim kahraman ilan ettiğim sevgili!
Sen, o hikayede bensiz bir figürandan öteye hiçbir zaman gidemezsin.
Sen de bunu benden daha iyi bilmektesin.
Şayet bir gün bana gelecek olursan gözün kapalı,
sadece kokuma sarıl.
Ve aslolan rüyadan uyandır beni.
Senin sesinle uyanıp sesine sarılayım.
Hiçbir şey o gün bunun üstüne çıkamaz.
Hiçbir şey o gün bunun üstüne çıkamaz.

Helin YILDIZ

helin73447@gmail.com

 

Helin Yıldız

Helin Yıldız 17 Ağustos 1999'da Mardin’de dünyaya gelmiştir. Sanata aşık bir insan olarak tiyatro ve oyunculuk ile uğraşmaktadır. 2017 yılından itibarenGez Tiyatro Ekibi ile birliktedir. Mardin ve Güneydoğu Anadolu’da birincilik ve türlü dereceler elde etmiştir. Sanatı sadece tiyatroda değil şiir yazmakta da bulduğunu dile getirmiştir. Leyli Sanat ile gelişmek istemektedir.

Latest posts by Helin Yıldız (see all)

18 yorum

 1. Böylesi güzel bir şiir yazarak Hem duygularını Hem duygularımızı bize tekrar animsattigin için seni tebrik ediyorum. Daha güzel şiirler ile tekrar görüşmek dileğiyle , başarılar.

 2. Mehmet Akif Çakır

  Şiirdeki o yoğun duygusallık ilk dizeden itibaren kendini hissettiriyor. O özlem ve çaresizlik birden fazla şekilde anlatılmak istenmiş hep. Bu noktada, ilerleyen dönemlerde kendini daha serbest bırakması, kendini, şiiri süslemek zorunda hissetmemesi hem kendisi hem de şiiri için çok daha etkili olacaktır. Kalemindeki kıvılcımın eksik olmaması dileğiyle … Kalemine sağlık

 3. Helin yıldız

  Sonraki yazılarımda eleştirinizi göz önünde bulundurmaya çalışacağım.Eleştiriniz için çok teşekkür ederim Mehmet Akif ??

 4. Gayet güzel bir şiir.Yazarın duyguları ve yaşanan gerçekler şiire nakış nakış ,işlenmiş. şiiri beğeniyle okudum. kutluyorum

 5. Çok güzel yazmışsın ??

 6. Güçel sitem etmiş ama unutamamışta, duygu yoğunluğu etkileyici

 7. Havasını sevdim bu şiirin. Duygularını ve yorumunu tebrik ederim. Gayet başarılı bir çalışma olmuş çünkü. Zaten bir çığlık nerde olsa ve nereye dönse aynı dozajtaki çığlıklarla bulaşır. Sesimize ses veren mısralara diyerek şimdilik elimizde sigara olduğundan bir sigara yakayım istedim. Görüyorsun ki epey daldım duygularına.??????? Tekrardan tebrikler ?

  • Helin Yıldız

   Sizi etkileyip duygulatınızı dökmüşsem ben mutlu bana.Yorumunuzu esirgemeden ve duygularınızı dile getirmeniz beni epey mutlu etti.Güzel yüreğiniz ile yazdığınız yorumunuz için teşekkür ederim ??

 8. Saf, temiz yürekle duyguların aktarımı böyle birşey. Şiirini okurken dipsiz düşüncelere dalıyorum beni benden alıyor. Tebrik ederim ???. İçtenlik dolu güzel şiirlerin devamı gelmesi dileğiyle ??

  • Helin Yıldız

   Güzel yüreğinizle okuyup yorumladığıniz için teşekkürlerimi sunarım. Sonraki yazılarımda da sizin yüreğinize dokunmak dileğiyle ??

 9. Sevgili Hêlîn siirin ilk satırından son satırına o kadar akıcı bir şekilde gitti ki bir an hipnotize etti beni diyebilirim. Çünkü okurken direk duyguya girdim. Ve bunu yapmak gerçekten çok zordur. Kavram seçimin gayet başarılı görüyorum. Şiir yazarken iki defa değil bir kere düşünülür mottosuna hayatıma ben koyan biriyim. O yüzden şiir yazarken kavram kısıtlamaları koyduğunu bazı yerlerde hissettim. Tam serbest bir dilde yazılmamış olsa da içine çekti beni emeklerine sağlık. Çok hoş bir kalemin var iyilestir,güzelleştir Leyli’nin kapısı sana sonuna kadar açık olacaktır. Tanışmak ce görüşmek ümidiyle.

 10. Helin Yıldız

  Sevgili Fırat öncelikle yorumunuz ve eleştrileriniz için çok teşekkür ederim ☺️ Bu yazı yayınladığım ilk yazı tabiki iyileştirmek ve geliştirmek gerek sonraki yazılar için.Kendimi Leyli Sanat ile birlikte geliştirmek isterim.Sonraki yazılarımda daha gelişmiş şekilde yayınlamak dileğiyle?Tekrar teşekkür ederim ?

 11. Ağzına yüreğine sağlık hem kendi duygularını hem okuyucunun duygularını benimseyen Bi şaheser olmus.
  Başarılarının devamını dilerim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Scroll UpScroll Up