Anasayfa » DENEME » Aşk Kadını | Çiğdem Sude

Aşk Kadını | Çiğdem Sude

Aşk ve kadın… Birbirine çok yakışan iki güzel kelime. Sürekli yolları kesişir. Sanki onları birbirine çeken görünmez bir ip vardır. İkisi de bu dünya için çok önemlidir. Kadın hayattır. Her şey onda başlar. Aşk ise hayata bağlar. İnsan âşık oldukça hayata daha güzel bakar. Bir de aşk kadınları vardır. Onlar için söylenecek çok şey vardır.

Aşk histir, hissetmektir. Aşk kadınına göreyse yaşamaktır. Her şeyi aşkla yapar. İşinde gücünde aşk vardır. Sabah kalkar güneşi selamlar. Kahvaltısını sevgiyle hazırlar. Kıyafetlerini sevgiyle seçer. Geçtiği yerlerde, hayatına giren insanlarda iz bırakır. Farklıdır, çılgındır, neşelidir. Onunla konuşurken çok mutlu olursun. Sesini duyduğunda yüzünde istemsiz bir tebessüm olur. Gözlerine bakınca o parıltıyı görürsün, sevginin sıcaklığını gözlerinde hissedersin. Sana öyle bir bakar ki aşk kadını, bir daha hiç kimsenin bakışında ondaki parıltıyı göremezsin. Önce seni güldürür sonra da gülüşünden öper.
Yanında kendini bulutların üstünde gibi hissedersin. Sanki uçuyormuşçasına… Birlikte yaptığınız her şey sana çok güzel gelir. Örneğin birlikte yaptığınız bir yemek kötü olsa bile umurunda olmaz çünkü yemekte sevgi vardır. Aşkınız yemeğin ana malzemesi olmuştur.

Bir gülümsemesi her yere sevgi dağıtır. Bir dokunuşu, bir bakışı sevgiyi çoğaltır. Aşk tohumlarını elleriyle dağıtır. Gözleriyle sular. Gülüşüyle besler. Aşk kadını her şeyi sever. Bir çiçeği, bir böceği, bir çocuğu, bir bardağı, bir defteri, bir yazıyı, bir şiiri… Fazlaca önemser her şeyi. Fazlaca ilgilenir. Çünkü ilgi, aşkın çocuğudur. İlgilenmek, vakit ayırmak onun içinden gelir. Samimiyetle yapar bunu. Kimi zaman ilgiden boğulursun. Fakat onun ilgisini hissetmeyince de mutsuz olursun. Onun seninle ilgilenmesini çok özlersin. Kendisini daha da çok özlersin. Özlemek ise sevginin en büyük göstergesidir.

İnsanın dengesini de şaşırtır. Olur olmadık yerlerde hiç beklenmedik şeyler yapar. Kimi zaman çocuk gibidir. İçinden ne geliyorsa onu yapar. Özellikle ciddi ortamlarda gülmemek için kendini zor tutar. Çünkü gülmek aşk kadınının gizli gücüdür. Bazen de çok küçük şeylere üzülebilir, ağlayabilir. Mutsuz olunca o dudak hemen bükülür. Bir bardak kırıldı diye ağlayabilir. Tüm bunlara rağmen olgundur da. Birçok dediği çıkar. “Ben sana demiştim.” cümlesini sık sık kullanır hayatında.  Aşk kadını mantıklı düşünür ama duygularını dinler. Kalbini kullanmayı seçer. Çünkü kalp sanılanın aksine hep doğruyu seçer.

Kimsenin yapamayacağı şeyleri de yapar. Yeri gelince deli doludur. Çılgınlıklar yapar. Adrenalinin, korkunun her bir gramını damarlarında hissedersin. Yaptığı çılgınlıklarla hayatı heyecanlı kılar. Yeri gelince romantiktir. Bir sözüyle kalbinden vurur. Okuduğu bir şiir içine işler. Yazdığı bir yazıyı ömrünün sonuna kadar unutmazsın. Kimi zaman aklından çıkar. Kendini hayatın akışına bırakır fakat asla unutamazsın. En çok da kokusunu unutamazsın. Çünkü o koku sana huzur verir.

Fakat önemli bir nokta vardır. Kadınlar âşık olduğu kişiyi severken; aşk kadınları aşkı sever. Sevmeyi sever. İçinde bir sürü duygu vardır. Bu duyguları ortaya çıkarmayı başaran kişi onun hayatında yer alabilir. Yani önemli olan hissettiği duygulardır. Yaşadığı aşktır. Yanında var olan kişi değildir.

Sen bunları nereden biliyorsun diyenlere ise cevabım:
“Aşk kadınıyım ben. Sevmeyi seviyorum. Sevgiyi seviyorum. Hissettiğim duygularla ayakta kalıyorum. Gülümsüyorum. Mutluyum.”

Çiğdem Sude

cigdem.sude.77@gmail.com

Çiğdem SUDE
Latest posts by Çiğdem SUDE (see all)

2 yorum

  1. Yaaaa o kadar neşeyle okudum ki şöyle delice bir tutku hissettim okurken. Günlük telaşlardan içimdeki sevgiyi hissedemediğimi düşünüyorum kaç zamandır. Senin bu yazın yüzümde gönlümde çiçekler açtı. Elbette konusu itibariyle defalarca yazılır defalarca çizilir bir mevzu anlattığın ve inanki anlatımın yalın ve kendinden emin gidişatı kendine özgü duruyor. Kalemine duyguna anlattığın bu kadın bu aşk harmonisine sağlık tebrikler kutlarım. 👏👏👏👏

    • Çiğdem Sude

      Teşekkür ederim Ayşecim. İnan bende yazarken çok neşeli bir şekilde yazdım. Aşkı, günlük hayatının her alanına yansıtanları yazmak beni oldukça mutlu etti. ☺

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*