Anasayfa » HAKKINDA

HAKKINDA

Leyli Sanat, 1 Aralık 2017’de bir fikirden ortaya çıkan, 1 Ocak 2018 itibariyle de proje olarak yayın hayatına başlayan ve sanatsal/kültürel etkinliklerle varlığını sürdüren yeni nesil, alternatif bir sanat topluluğudur.

Ufuk Kadız, Melek Kılıçgedik, Sevginur Dikin, Eylül Yüksel gibi İletişim Fakültelerinin farklı bölümlerinden öğrencilerin geliştirdiği bu proje internet sitesinden, sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) ve YouTube hesapları üzerinden faaliyetlerini sürdürüyor. Ayda bir kere toplantılarla bir araya gelen ekip; aynı zamanda herkese açık şekilde etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerin başında kitap okuma ve film izleme günleri, müzik geceleri ve buluşmalar geliyor. Bu etkinliklerin ortak özellikleri ise herkesin kendini rahatça ifade edebildiği, eleştirel, yaratıcı bir alan yaratmak ve bunu sohbet havasında sürdürebilmektir.

Leyli Sanat’ın Amacı

Her yaştan, meslek grubundan, statüden, cinsel kimlikten insanların bir araya gelerek kendi sanatsal projelerini (yazılı, işitsel veya görsel) fikir aşamasından gösterimine kadar geliştirip sunabildiği, birbirine yardım edebildiği, herkesin kendi yerini/görevini kendi oluşturduğu alternatif bir kültür/sanat platformu oluşturmak.

Neden “Leyli”?

Leyli, Arapça bir kelime olup, gece, gece gibi karanlık, yatılı, kalıcı anlamına gelir. Leyli Sanat ekibi ise geceden beslenir, geceleri çoğu insanın aksine uyumaz, kitaplara düşer, müzik dinler, film izler ya da kalemiyle baş başa kalır. Daha azınlığı fakat kalıcı olanı temsil eder. Genel itibariyle sakindirler fakat umutlarını her zaman sanata yöneltirler ve üretim sağlarlar.

“12 Ay 12 Tema”

Aralık 2017’de proje geliştirilirken 2018 yılı boyunca işlenecek temaları belirlemek adına ekip bir araya geldi ve “12 Ay 12 Tema” sloganını kullanarak her ayda gerçekleşen önemli olayları dikkate alarak yıllık temalara karar verdi. Üretilen içerikler bu temalar çerçevesinde gerçekleşiyor. Temaları aşağıda görebilirsiniz.

Leyli Sanat’ın Hedefi ve İş birlikleri

Leyli Sanat ekibi gönüllü bir şekilde bir araya gelen ve “Birlikte üretiyoruz!” sloganını kullanan dijital bir platformu aşarak fiziki bir mekân haline gelmeyi amaçlamaktadır.

Leyli Sanat ekip üyelerinin yaptığı bağışlarla masraflarını karşılamakta, aynı zamanda mekan ev sahiplikleri ile etkinliklerini gerçekleştirmektedir.

Sponsorluk, iş birlikleri ve gönüllülük için bize ulaşın!

info@leylisanat.com

facebook.com/leylisanat

twitter.com/leylisanat

instagram.com/leylisanat

youtube.com/leylisanatproduksiyon

0554 185 1224

 

Scroll UpScroll Up