NASIL İÇERİK GÖNDERİRİM?

Leyli Sanat, bireylerin yazılı ve görsel içeriklerini kitlelere ulaştıran yeni nesil bir kültür/sanat platformudur.

İçerik göndermeden önce aşağıdaki açıklamaları okumanız süreci kolaylaştırmak için size yardımcı olacaktır.

Görsel İçerik Gönderimi

Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz fotoğraf ve video çalışmaları info@leylisanat.com e-posta adresine RAR dosyası olarak sıkıştırabilir ve açıklama kısmında da çalışmanızı tanımlayan, paylaşılırken yer almasını istediğiniz bilgileri de detaylıca açıklayarak gönderebilirsiniz.

Bu şekilde gönderildiği takdirde en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlanacaktır, yukarıdaki hususlara uymayan gönderimler dikkate alınmayacaktır.

Yazılı İçerik Gönderimi

Leyli Sanat’ta yazar olmak gönüllülük esasına ve fırsat eşitliğine dayanır.

-Daimi/kadrolu yazar olabilmeniz için her ay bir adet yazınızla platforma katkıda bulunmanız gerekmektedir.

-Yazının ne zaman yayında olacağı editörün belirlemiş olduğu takvime göre şekillenecektir. Gönderim sırası bu takvimin gidişatını oluşturur.

-Platforma göndermiş olduğunuz içeriklerin başka herhangi bir dijital ya da yazılı bir alan içerisinde olmaması gerekmektedir. Başka bir alanda yer aldığı tespit edilen yazılar değerlendirmeye alınmayacak, platformdaki yayımından sonra başka bir yerde yayımlandıysa sitemizden derhal kaldırılacak ve yazarın Leyli Sanat Platformu ile ilişiği kesilecektir.

-Yayımlanan tüm yazıların sorumluluğu yazarına aittir, Leyli Sanat Platformu sadece yazara ev sahipliği yapar.

-Sitemizde yayınlamasını istediğiniz hikaye, şiir, deneme, anı, gezi yazısı, eleştiri, makale vb. içerikleri Word dosyası halinde ve yazınızı temsil eden yüksek çözünürlüklü görseli ek olarak info@leylisanat.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Yazılarda konu sınırlaması yoktur, “12 Ay, 12 Tema” adını verdiğimiz yıllık temalarımız içerikleriniz için sadece yol göstericidir, bu temalardan da faydalanabilirsiniz.

12 Ay, 12 Tema - Görsel

 

Ayrıştırıcı, aşağılayıcı, cinsiyetçi fikirler barındıran içerikler hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmayacaktır.

Her yazarın aylık bir yazı yayımlatma hakkı vardır. Bu yazıların en geç yayımlanacağı ayın 10’una kadar mail üzerinden gönderilmesi beklenmektedir. Geç gönderilen yazılar bir sonraki ay yayımlanmak üzere planlanır.

Süreç Nasıl İşler?

1- Göndereceğiniz yazılı içerikler  Leyli Sanat Platformu Yazı Değerlendirme Ekibi tarafından yollayanın kim olduğu bilinmeden -objektif olmak adına- değerlendirmeye alınır.  Ekibimiz yazılarınızı geliştirmek adına genel bir dönüt sağlar ve yorumlar en kısa zamanda yine anonim olarak mail üzerinden sizlere ulaştırılır.

2- Gelen yorumlar ışığında yazınızı düzenlemek tamamen sizlere bağlıdır fakat noktalama ve imla gibi biçimsel kurallarda yapılan yorumları dikkate almanız beklenmektedir.

3- İkinci gönderiminizi yaptıktan sonra yazınız takvime yerleştirilir ve yayım tarihi geldiğinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurulur.

Leyli Sanat Platformu’nun izni olmadan içeriklerin kopyalanması, çalınması ve başka platformlarda paylaşılması halinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Leyli Sanat Platformu Edebiyat Kurulu

04.05.2020

Shares