Geçmişten Bugüne En İyi 50 LGBTI+ Filmini Sizler İçin Derledik!

Geçmişten Bugüne En İyi 50 LGBTI+ Filmini Sizler İçin Derledik!

Scroll down for English.

Leyli Sanat’ta Haziran 2020 teması duyurulduğu üzere “ONUR”. 1969 Stonewall olayları, yaşanan zor günlerin ardından büyük dönüşümlere uğramış ve dünyanın her yerinde LGBTI+ bireylerin ve destekçilerinin bir araya geldiği önemli bir sivil hareket olarak bilinmektedir. Onur Haftası olarak kutladığımız haziran ayının son haftası, ülkemizde de komite tarafından hazırlanan birçok panel, atölye, gösterim ve söyleşilerle karşılanıyor, binlerce insan bir araya geliyor.

Maalesef bu sene pandemi sebebiyle bunları fiziki olarak gerçekleştiremediğimiz bir yıl geçirsek de Leyli Sanat olarak böyle bir video hazırlamak istedik. Listeye dahil olabilecek daha çok film vardır eminiz, yorumlar kısmında paylaşmanızı çok isteriz.

Renklerimizle, hayata kattıklarımızla, neşemizle hüznümüzle hayatın her noktasındayız, işte bu film karakterleri de tanıdıkça bunları size hissettirecek, o halde iyi seyirler!

Not: Seçilen filmler IMDB puanına göre en düşükten en yükseğe doğru sıralanmıştır.

——–

“HONOR” as the theme of June 2020 was announced at Leyli Sanat. The 1969 Stonewall events have undergone major transformations after hard times and are known as an important civilian movement where LGBTI + individuals and their supporters come together all over the world. The last week of June, as we celebrate Pride Week, many panels, workshops, screenings and talks which are prepared by the committee in our country met with thousands of people coming together.

Unfortunately, although we had a year that we could not physically realize them due to the pandemic this year, we wanted to make such a video as Leyli Sanat. We are sure there are more movies that can be included in the list, we would love you to share them in the comments section.

We are at every point of life with our colors, what we add to life, with joy and sadness. This video will make you feel as you get to know the characters, so have a good time!

Note: The selected films are ranked from the lowest to the highest according to the IMDB score.

1 Yorum var: "Geçmişten Bugüne En İyi 50 LGBTI+ Filmini Sizler İçin Derledik!"

    Çok iyi filimler olduğuna hiç şüphem yok. Her birini izleyeceğim mutlaka. Emeğinize sağlık ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


Shares