Sıradan Bir Gün – Kısa Film

Sıradan Bir Gün – Kısa Film

Sıradan bir gün… Bir babanın Covid-19 salgınında yaşadığı bir günden birkaç dakikalık kesit izleyeceksiniz. Bir yandan yerine getirilmesi gereken sorumlulukların varlığı, bir yandan sosyal alanın kısıtlılığı seyirciyle ortaklık yaratacak bir paydada buluşuyor.

Sinopsis:

Bir baba, camdan dışarı bakar ve sonra ev için yapması gereken bir görevi olduğunu hatırlar. Bozuk paralarını sayıp ellerini yıkar, maskesini takar. Dışarıya çıkmaya hazırdır.  Sırada bir sürü insanın olduğu fırından elinde ekmek poşetiyle gelir. Binasına girer, tedirgin ve üzgündür. Kapının kıyısından dışarıdaki havayı içine çeker ve evine döner.

Yazan & Yöneten: Ufuk KADIZ

Özgeçmiş ve Filmografi:

Ufuk Kadız, 1995’de İstanbul’da doğdu. Ortaokul döneminden beri sinemayla ilgilenen Kadız, 2013’te Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü tam burslu olarak kazandı. Zeki Demirkubuz, Tan Tolga Demirci gibi önemli yönetmenlerden ders alarak kendini daha da geliştirdi. 2019’da İstanbul Üniversitesi Kadın Çalışmaları programında yüksek lisansa başladı. Aynı zamanda 2018’den itibaren faaliyetlerini sürdüren Leyli Sanat Platformu’nun da kurucusu.

Evlerden Biri (2016) – Kısa Film

Nights of Passion (2018) – Kısa Film

Karar (2018) – Kısa Film

Sıradan Bir Gün (2020) – Kısa Film

Ufuk KADIZ

1 Yorum var: "Sıradan Bir Gün – Kısa Film"

    Güzel bir kısa film olmuş gerçekten. Video altına yorum bıraktım ama buraya da yazman istedim. Emeğinize sağlık. Doğal oyunculuğuyla babanı ayrıca tebrik ederim . Kaplumbağa detayının önemli ve yerinde yakalandığını düşündüğümü buraya da yazayım istedim. Seni seviyorum ve her daim yanında destekle bulunacağım. Yeteneğinin daha güçlü imkanlarda daha iyi işler çıkaracağına eminim. Uzayan alkışlar bıraktım sana . ????? Tebrikler ?????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


Shares